Patrioto! Napisz i opublikuj swój artykuł Dodaj zdjęcia i filmy Zostań Lokalnym Patriotem24 Załóż konto! Publikuj!


Kolejne cztery posterunki Policji odtworzone w Wielkopolsce


Kolejne cztery posterunki Policji odtworzone w Wielkopolsce

W środę (20 grudnia br.) Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, otworzył Posterunek Policji w Obrzycku w Wielkopolsce. To już 71 przywrócony posterunek Policji od momentu uruchomienia, zainicjowanego przez szefa MSWiA, programu odtwarzania zlikwidowanych jednostek.

 

Kolejne cztery posterunki Policji odtworzone w Wielkopolsce

 

Odtworzony posterunek w Obrzycku obejmuje swoim zasięgiem działania teren dwóch gmin: Obrzycko i Ostroróg. Istniejące wcześniej w tych miejscowościach komisariaty zostały zlikwidowane w 2003 r. i przekształcone w Rewiry Dzielnicowych. Posterunek w Obrzycku znajduje się w gruntownie wyremontowanym budynku. Środki przeznaczone na odnowienie tego obiektu pochodziły z Programu Modernizacji Służb Mundurowych. - Przywracamy posterunki Policji, ale także dbamy, aby funkcjonariusze mieli odpowiednie warunki do służby, żeby byli godnie wynagradzani oraz dysponowali nowoczesnym sprzętem. Realizacja tych wszystkich zadań jest możliwa dzięki Programowi Modernizacji Służb Mundurowych przyjętemu przez rząd Prawa i Sprawiedliwości – podkreślił szef MSWiA.

Obecny na uroczystości nadinsp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji, zaznaczył, że lista posterunków do odtworzenia nie jest zamknięta. – Podkreślam, że cały czas jesteśmy otwarci na głosy tych, dla których codziennie zakładamy mundur, czyli na głosy naszych obywateli – powiedział.

Kolejne cztery posterunki Policji odtworzone w Wielkopolsce

Realizacja zadań związanych z zapewnianiem bezpieczeństwa to nie tylko Program Modernizacji, czy przywracanie zlikwidowanych posterunków Policji. To również nowa formuła służby dzielnicowych, którzy dzięki programowi „Dzielnicowy bliżej nas” zostali odciążeni z zadań administracyjnych i tym samym mogą więcej czasu poświęcać mieszkańcom. – Bez policjantów pełniących służbę na miejscu, blisko obywatela i znających problemy lokalnej społeczności, trudniej jest zapewnić bezpieczeństwo – zaznaczył minister Mariusz Błaszczak.

Program Modernizacji w garnizonie wielkopolskim

Otwarty w środę Posterunek Policji w Obrzycku jest jedną z wielu inwestycji zaplanowanych i realizowanych przez wielkopolskich policjantów w ramach Programu Modernizacji Służb Mundurowych. W Kaliszu powstanie nowa siedziba Komendy Miejskiej Policji. Kompleks budynków o wartości ponad 57 mln jest największą w kraju inwestycją budowalną zapisaną w Programie Modernizacji. Inne duże i ważne inwestycje to m.in.: nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, nowy budynek Komendy Powiatowej Policji we Wrześni oraz Komendy Powiatowej Policji w Pile. Zostaną zmodernizowane i rozbudowane siedziby m.in. Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto, Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, Komendy Miejskiej Policji w Lesznie oraz Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Ponadto zostanie gruntownie wyremontowanych kilkanaście komisariatów i posterunków Policji.

Już 11 otworzonych posterunków w woj. wielkopolskim

Posterunek w Obrzycku jest 11 jednostką reaktywowaną na terenie garnizonu wielkopolskiego. Wcześniej tego samego dnia w Bralinie minister Mariusz Błaszczak wręczył symboliczne klucze do trzech innych posterunków: dwóch w powiecie kępińskim - w Bralinie i w Łęce Opatowskiej oraz jednym w powiecie ostrzeszowskim - w Mikstacie. Reaktywowana jednostka w Bralinie obejmie swym zasięgiem teren dwóch gmin: Bralin i Perzów. Natomiast policjanci z posterunku w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców gmin Łęka Opatowska oraz Baranów. W efekcie tego mieszkańcy siedmiu gmin w województwie wielkopolskim będą mogli czuć się bezpieczniej, gdyż obecność Policji w ich miejscowościach będzie stała i widoczna. - Łączy nas wspólny cel, jakim jest zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa. Chodzi oto, aby Policja była jak najbliżej obywatela – zaznaczył minister Mariusz Błaszczak w Bralinie. W trakcie uroczystości szef MSWiA przekazał również policjantom z Bralina i Łęki Opatowskiej dwa nowe radiowozy.


Komentarze

Podobne informacje

Fałszywa blokada CBŚP, żądanie do zapłaty 1500 zł - tak wygląda nowy atak na internautów

Fałszywa blokada CBŚP, żądanie do zapłaty 1500 zł - tak wygląda nowy atak na internautów

2026-05-04 13:37:19

Wystarczy jedno kliknięcie i ekran przestaje reagować. Pojawia się komunikat z oznaczeniem CBŚP, zarzut naruszenia prawa i kwota 1500 zł, którą trzeba zapłacić natychmiast. Przez chwilę wygląda to poważnie — właśnie na tę chwilę ktoś liczy.

Fałszywa blokada CBŚP, żądanie do zapłaty 1500 zł - tak wygląda nowy atak na internautów

Fałszywa blokada CBŚP, żądanie do zapłaty 1500 zł - tak wygląda nowy atak na internautów

2026-05-04 13:37:19

Wystarczy jedno kliknięcie i ekran przestaje reagować. Pojawia się komunikat z oznaczeniem CBŚP, zarzut naruszenia prawa i kwota 1500 zł, którą trzeba zapłacić natychmiast. Przez chwilę wygląda to poważnie — właśnie na tę chwilę ktoś liczy.

Fałszywa blokada CBŚP, żądanie do zapłaty 1500 zł - tak wygląda nowy atak na internautów

Fałszywa blokada CBŚP, żądanie do zapłaty 1500 zł - tak wygląda nowy atak na internautów

2026-05-04 13:37:19

Wystarczy jedno kliknięcie i ekran przestaje reagować. Pojawia się komunikat z oznaczeniem CBŚP, zarzut naruszenia prawa i kwota 1500 zł, którą trzeba zapłacić natychmiast. Przez chwilę wygląda to poważnie — właśnie na tę chwilę ktoś liczy.

Fałszywa blokada CBŚP, żądanie do zapłaty 1500 zł - tak wygląda nowy atak na internautów

Fałszywa blokada CBŚP, żądanie do zapłaty 1500 zł - tak wygląda nowy atak na internautów

2026-05-04 13:37:19

Wystarczy jedno kliknięcie i ekran przestaje reagować. Pojawia się komunikat z oznaczeniem CBŚP, zarzut naruszenia prawa i kwota 1500 zł, którą trzeba zapłacić natychmiast. Przez chwilę wygląda to poważnie — właśnie na tę chwilę ktoś liczy.

Fałszywa blokada CBŚP, żądanie do zapłaty 1500 zł - tak wygląda nowy atak na internautów

Fałszywa blokada CBŚP, żądanie do zapłaty 1500 zł - tak wygląda nowy atak na internautów

2026-05-04 13:37:19

Wystarczy jedno kliknięcie i ekran przestaje reagować. Pojawia się komunikat z oznaczeniem CBŚP, zarzut naruszenia prawa i kwota 1500 zł, którą trzeba zapłacić natychmiast. Przez chwilę wygląda to poważnie — właśnie na tę chwilę ktoś liczy.

[VIDEO] 15-latek crossem uciekał przed policjantami

[VIDEO] 15-latek crossem uciekał przed policjantami

2025-06-13 15:44:21

15-letni kierowca motocykla zignorował sygnały policjantów do zatrzymania się i podjął brawurową ucieczkę, przewożąc pasażera - swojego równolatka. Nastolatkowie zostali szybko zatrzymani przez wodzisławskich mundurowych. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.


[VIDEO] Ostatni z pseudokibiców poszukiwanych za udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym namierzony w Holandii przez „łowców głów” i ekstradowany

[VIDEO] Ostatni z pseudokibiców poszukiwanych za udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym namierzony w Holandii przez „łowców głów” i ekstradowany

2025-06-09 11:41:34

„Poszukiwacze” z KWP w Lublinie namierzyli na terenie Holandii poszukiwanego listem gończym 28-letniego mieszkańca Łęcznej. Mężczyzna brał udział w bójce i pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. Do starcia pseudokibiców drużyn z Lublina i Stalowej Woli doszło w 2016 roku na drodze w powiecie radomskim. Śmierć poniósł wówczas 33-latek ze Stalowej Woli. Dzięki współpracy z policjantami z Holandii i Biura Kryminalnego KGP oraz europejskiej sieci współpracy policyjnej ENFAST, 28-latek został zatrzymany i ekstradowany. To już ostatni pseudokibic poszukiwany do tej sprawy, w której łącznie oskarżonych jest 15 osób.


[VIDEO] Ostatni z pseudokibiców poszukiwanych za udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym namierzony w Holandii przez „łowców głów” i ekstradowany

[VIDEO] Ostatni z pseudokibiców poszukiwanych za udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym namierzony w Holandii przez „łowców głów” i ekstradowany

2025-06-09 11:41:34

„Poszukiwacze” z KWP w Lublinie namierzyli na terenie Holandii poszukiwanego listem gończym 28-letniego mieszkańca Łęcznej. Mężczyzna brał udział w bójce i pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. Do starcia pseudokibiców drużyn z Lublina i Stalowej Woli doszło w 2016 roku na drodze w powiecie radomskim. Śmierć poniósł wówczas 33-latek ze Stalowej Woli. Dzięki współpracy z policjantami z Holandii i Biura Kryminalnego KGP oraz europejskiej sieci współpracy policyjnej ENFAST, 28-latek został zatrzymany i ekstradowany. To już ostatni pseudokibic poszukiwany do tej sprawy, w której łącznie oskarżonych jest 15 osób.


[VIDEO] Ostatni z pseudokibiców poszukiwanych za udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym namierzony w Holandii przez „łowców głów” i ekstradowany

[VIDEO] Ostatni z pseudokibiców poszukiwanych za udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym namierzony w Holandii przez „łowców głów” i ekstradowany

2025-06-09 11:41:34

„Poszukiwacze” z KWP w Lublinie namierzyli na terenie Holandii poszukiwanego listem gończym 28-letniego mieszkańca Łęcznej. Mężczyzna brał udział w bójce i pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. Do starcia pseudokibiców drużyn z Lublina i Stalowej Woli doszło w 2016 roku na drodze w powiecie radomskim. Śmierć poniósł wówczas 33-latek ze Stalowej Woli. Dzięki współpracy z policjantami z Holandii i Biura Kryminalnego KGP oraz europejskiej sieci współpracy policyjnej ENFAST, 28-latek został zatrzymany i ekstradowany. To już ostatni pseudokibic poszukiwany do tej sprawy, w której łącznie oskarżonych jest 15 osób.


[VIDEO] Trzeci Dzień Otwarty Służby Kontrterrorystycznej za nami!

[VIDEO] Trzeci Dzień Otwarty Służby Kontrterrorystycznej za nami!

2025-06-09 07:31:15

Warszawskie Lotnisko na Bemowie już po raz trzeci stało się miejscem wyjątkowego spotkania – Trzeciego Dnia Otwartego Służby Kontrterrorystycznej. Wydarzenie po raz kolejny zgromadziło setki uczestników – pasjonatów, przyszłych kandydatów do służby, całe rodziny oraz wszystkich, którzy chcieli zobaczyć z bliska, jak wygląda codzienna praca policyjnych specjalsów z CPKP „BOA”.





2